29.06.2004 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zlínský kraj finančně podporuje rozšíření chovu ovcí

Zachovat a zlepšit přírodně nejcennější oblasti chce Zlínský kraj prostřednictvím chovu ovcí. Stejně jako loni i letos vyplatí jeden milion korun za zvětšení stád ovcí. Příspěvek rozdělí těm, kdo založí alespoň třicetihlavé stádo. V tomto roce dostane dotaci šest zemědělců.

Chovatelé za peníze od kraje pořídí až 430 bahnic nebo plemenných beranů. Před osmi lety se na pastvinách v regionu páslo zhruba 17.000 ovcí. V roce 2000 jich ale bylo už jen 9000. Cena jedné ovce se pohybuje od 4500 do 6000 korun. Kraj chovatelům uhradí 70 procent celkových pořizovacích nákladů.
Ve Zlínském kraji je nyní zhruba 5000 hektarů neobdělávané půdy. Hlavním důvodem poskytování podpory je tedy zastavení dalšího nárůstu neobdělávaných zemědělských pozemků na území kraje, celkové zlepšení prostředí venkovských sídel a také vznik nových pracovních příležitostí v podhorských a horských oblastech regionu.
Nejvíce, téměř 200.000 korun, získají chovatelé z Poteče a Ostraty na Zlínsku. Dotaci ve výši téměř 186.000 korun obdrží zemědělské družstvo ze Slušovic na Zlínsku. Chovatelka z Francovy Lhoty na Vsetínsku dostane 136.500 korun. Stádo ovcí pořídí také další dva chovatele ze Slušovic a Poteče na Zlínsku.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down