04.06.2007 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zlínský kraj podpořil začínající včelaře

Celkem 55 začínajících včelařů podpořil Zlínský kraj, když každému z nich poskytl deset tisíc korun, což spolu s nutným vlastním podílem ve výši 5000 korun stačí na nákup tří včelstev s nezbytným příslušenstvím. Zájem začínajících včelařů ale byl více než dvojnásobný. Kraj proto uvažuje, že částku v příštím roce zvýší. Uvedl to náměstek hejtmana Vojtěch Jurčík.

"Očekáváme, že se nám dotacemi podaří zastavit úbytek včelařů a včelstev," dodal. Zlínský kraj začal začínající včelaře podporovat jako první loni, nyní se k němu přidávají i další krajské úřady. V roce 2006 zlínské hejtmanství vyčlenilo na projekt 200 tisíc korun, pro velký zájem ale nakonec včelařům poskytlo 516 tisíc korun, za což včelaři nakoupili 155 úlů a 82 včelstev. Kraj stanovil pro žadatele horní věkovou hranici 50 let.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down