Zlínský kraj přispěje na údržbu zvláště chráněných území

Zlínský kraj přispěje na údržbu zvláště chráněných území v regionu přes 863 000 korun. Uzavření smluv s dodavateli, kteří práce zajistí, schválili krajští radní, sdělil Jan Vandík z kanceláře hejtmana. Loni kraj na údržbu zvláště chráněných území uvolnil více než 729 000 korun.

Příjemci peněz podle náměstkyně hejtmana Hany Ančincové zajistí především šetrné posečení travního porostu na 32 lučních plochách, které se nacházejí na území přírodních památek a přírodních rezervací ve Zlínském kraji, a následné odstranění posečené trávy nebo sena. "Případně se postarají také o kácení a následnou likvidaci náletových dřevin," uvedla Ančincová. Kraje mají ze zákona povinnost zajistit péči o zvláště chráněná území. Mohou uzavírat písemné dohody s vlastníky či nájemci pozemků provádějícími údržbu a poskytnout jim finanční příspěvek. Výše příspěvku je ovlivněna pracností údržby, tedy velikostí udržované plochy, použitou technologií při likvidaci trávy nebo sena, množstvím a velikostí likvidovaných dřevin, členitostí terénu a podobně. Odvíjí se od ceníku Ministerstva životního prostředí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down