06.01.2022 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zlínský kraj proplatí škody na ovcích a rybách způsobené vlky a kormorány

Zlínský kraj proplatí třem žadatelům škody na ovcích a rybách způsobené vlky a kormorány. V součtu jde o necelých 400 000 korun. V tiskové zprávě to uvedla Adéla Čuříková z kanceláře hejtmana.

"Dvěma chovatelům proplatíme dohromady přes 17 000 za usmrcené ovce a více než 380 000 vyplatíme majiteli rybníků, kterému škody na rybách způsobil kormorán velký," uvedla náměstkyně hejtmana Hana Ančincová (Piráti), která je zodpovědná za resort životního prostředí, zemědělství a venkov.
Náhrady za škody způsobené zvláště chráněnými živočichy proplácí hejtmanství dlouhodobě. Peníze dostává ze státního rozpočtu. Jde o škody způsobené vlkem, bobrem, vydrou, losem, medvědem nebo rysem. "Do roku 2023 budou hrazeny také škody způsobené kormoránem velkým, který již není v seznamu zvláště chráněných druhů živočichů," uvedla Čuříková.
V roce 2020 takto Zlínský kraj proplatil škody za více než 3,2 milionu korun, o rok dříve to bylo přes 2,4 milionu korun. Lidé mají na náhradu škody způsobené zvláště chráněnými živočichy nárok ze zákona.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down