19.08.2004 | 03:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zlínským lesům horko zatím nevadí

Horké počasí nedělá lesníkům ve Zlínském kraji prozatím starosti. Počty kůrovců se výrazně nezvyšují, drží se většinou na úrovni ze začátku léta. Požáry se tamním lesům vyhýbají. Jen buky shazují předčasně listy, informoval Bohuslav Vítek z krajského inspektorátu Lesů České republiky ve Zlíně.

Ačkoliv větší škody na dřevní hmotě zatím Lesy ČR nezaznamenaly, vyhráno není. Podle Vítka je právě druhá polovina léta extrémní. Zvláště, když teploty vydrží a přidají se k tomu srážky, může se výskyt kůrovců zvýšit na podzim.
Udržet počet kůrovců na únosné míře se daří Lesům České republiky držet vzhledem k prevenci. Za první tři měsíce letošního roku vytěžili zhruba 1500 kubíků napadené dřevní hmoty a rozmístnili dostatečný počet lapačů. V posledních letech se navíc zvýšila výsadba listnatých stromů, které jsou proti kůrovci imunní.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down