16.06.2023 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Žlutá novinka JCB mezi traktory

Nová generace traktorů z Anglie přichází v podobě JCB Fastrac iCON. Anglický výrobce JCB představil nedávno tuto novinku mezi svou trojicí dalších nových produktů pro letošní rok. JCB Fastrac iCON přináší inovace v oblasti ovládání a elektroniky, což výrazně zlepšuje pohodlí, flexibilitu a efektivitu práce s traktorem.

Nové traktory JCB Fastrac iCON jsou na první pohled podobné, a to jak v řadě 4000, tak i v té silnější kategorii 8000.

iCON je především elektronika

Inovace v našem traktoru spočívají v oblasti elektroniky a tyto jsou shrnuty pod tři pojmy: iConnect, iControl a iConfigure.

iConnect zahrnuje plné integrování navigačního systému a ovládání přípojných strojů v terminálu traktoru. iControl se týká nového způsobu ovládání plynulé převodovky. Symbol iConfigure pak znamená, že ovládací prvky v kabině mohou být individuálně přizpůsobeny potřebám každého řidiče.

Pohodlí jako v obýváku

Kabina nových traktorů JCB Fastrac iCON nabízí vylepšený interiér s rozšířenými funkcemi a výkonnějšími řídicími jednotkami. Nabízeno je také prémiové sedadlo s odvětráváním pro ještě větší pohodlí. Rám dveří byl zesílen pro těsnější uzavření. Nová automatická klimatizace disponuje precizním systémem monitorování teploty. Kabina také nabízí více úložných prostorů a USB portů pro přenos hudby do rádia nebo nabíjení elektrozařízení.

Ergonomie pro obsluhu

Nová generace traktorů JCB Fastrac iCON se pyšní také novými ovládacími prvky. Nové loketní opěrky obsahují pojezdovou páku, elektronický multifunkční joystick a velký terminál s barevnou obrazovkou. Všechny ovládací prvky jsou soustředěny na jednom místě a jsou snadno dosažitelné pro pravou ruku řidiče. Čtyři vnější hydraulické okruhy mají své sklopné přepínače, které se přiřadí na terminálu a rozsvítí se barvou příslušného okruhu.

Dalším novým ovladačem je elektronický joystick, který slouží k ovládání hydraulických funkcí a přípojných strojů. Tento joystick je umístěn na pravé straně řidičské kabiny a umožňuje intuitivní ovládání s rychlým a přesným reakcím. Je vybaven snímači, které detekují jemné pohyby a umožňují citlivé ovládání.

Snadnější práce díky navigaci a ovládání

Nová generace traktorů JCB Fastrac iCON je také vybavena pokročilým navigačním systémem. Řidiči mají přístup ke kompletní navigační aplikaci s barevnou obrazovkou v terminálu traktoru. Tento systém umožňuje plné integrování navigace s ovládáním traktoru a přípojných strojů. Řidiči mohou plánovat trasy, sledovat pracovní plochy a optimalizovat výkonnost práce.

Další vylepšení se týká plynulé převodovky. Nový systém iControl umožňuje řidičům jednoduché a pohodlné ovládání rychlosti traktoru. Plynulé řazení je možné provádět pomocí joysticku na levé straně řidičské kabiny. Tím se zlepšuje ovladatelnost traktoru a zvyšuje se produktivita práce.

Traktor roku 2022

Závěrem loňského roku byly traktory JCB Fastrac iCON a jejich konstruktéři odměněni za úsilí, které věnovali novému traktoru. Mezinárodní odborná porota známé každoroční soutěže Tractor of the Year 2022 (TOTY) ocenila nový traktor JCB Fastrac iCON!

V hodnocení odborné poroty zaznělo: „Navzdory svým rozměrům je JCB Fastrac velmi obratný díky systému řízení všech kol, který navíc umožňuje také tzv. krabí chod, jenž podstatně snižuje nadměrné utužení půdy. Ve spojení s novým moderním JCB GPS systémem dokáže stroj snadno aplikovat postupy precizního zemědělství v praxi. Díky integrované telematice je zase možné stroj vzdáleně sledovat či plánovat servisní prohlídky.
Pokročilá optimalizace hardwaru a softwaru dělá tento stroj účinnější, bezpečnější, pohodlnější, a nyní i více uzpůsobený pro moderní zemědělství. Tyto vlastnosti pozitivně ovlivňují provozní náklady a využití stroje. Nakonec je zde také maximální rychlost až 60 km/h, to znamená méně času na cestě a více na poli.“

Co k tomu dodat?

JCB Fastrac iCON také nabízí možnost individuálního přizpůsobení ovládacích prvků v kabině. Řidiči mohou nastavit polohu sedadla, výšku volantu a umístění ovládacích pák podle svých preferencí. To zajišťuje maximální komfort a ergonomii při dlouhých pracovních hodinách.

Celkově lze říci, že nová generace traktorů JCB Fastrac iCON přináší inovace v oblasti ovládání, elektroniky a komfortu. S pokročilým navigačním systémem, plynulou převodovkou a individuálním přizpůsobením ovládacích prvků nabízí tyto traktory vyšší výkon, efektivitu a pohodlí při práci na poli. Jsou plně připraveny na technologie precizního zemědělství. Navíc jsou rychlé a díky tomu značně zkracují neproduktivní časy způsobené přejezdy mezi pozemky v průběhu dne.

Traktory JCB Fastrac iCON jsou moderními a technologicky vyspělými stroji, které usnadňují práci zemědělcům a tím zvyšují jejich produktivitu práce.*

Ing. Jan Mrkos,
produktový manažer JCB Fastrac
Pekass a. s. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down