Změnu statutu Agrární komory ČR má projednat vláda

Agrární komora ČR by měla do budoucna mít šest viceprezidentů místo nynějších dvou. Novým poradním orgánem představenstva největší nevládní organizace v Česku by se mělo stát nově vytvořené prezidium. Obchodní spory mezi členy komory by mohla řešit nově vzniklá smírčí komise. Vyplývá to z návrhu, kterým se má v pondělí zabývat vláda.

Podle mluvčí Agrární komory ČR Dany Večeřové by navýšení počtu viceprezidentů, z nichž tři by zastupovali všeobecnou sněmovnu a tři sněmovnu společenstev komory, mělo přinést zintenzivnění práce organizace. Každý z viceprezidentů by zodpovídal za svěřený úsek.
Členové Agrární komory ČR podle údajů z letošního března hospodaří na více než 70 procentech zemědělské půdy v ČR. Členské podniky zaměstnávají zhruba 103 000 lidí. Vedle zemědělců komora sdružuje lesníky, potravináře, ale například i včelaře.
Od konce letošního března stojí v čele komory bývalý ministr zemědělství Miroslav Toman. Po devíti letech vystřídal ve funkci současného senátora Jana Velebu. Organizaci by měl řídit nejméně tři roky do dalšího volebního sněmu. Toman je i prezidentem Potravinářské komory ČR. Dvěma viceprezidenty agrární komory jsou v současné době Bohumil Belada a Václav Hlaváček.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down