03.06.2008 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Změny v brněnském Zetoru

Novým předsedou představenstva firmy Zetor je Ivan Heimschild z HTC Holding, hlavního vlastníka strojírny. Ve funkci nahradil Pavola Hubočana, který letos z čela společnosti odešel. V představenstvu mateřské firmy skupiny Zetor se vyměnili i další dva členové - Danu Haľamovou a Richarda Kruksu nahradili René Zgažar a Miroslav Drahoš.

Podle agenturních informací byl Hubočan v čele Zetoru přes rok, už předtím ale ve firmě několik let pracoval jako finanční ředitel. Devětapadesátiletý Heimschild dosud v brněnském podniku nepůsobil. Do loňského roku byl předsedou představenstva slovenské firmy Letecké motory ze skupiny HTC. Figuruje i v několika dalších společnostech.
Zetor, a.s. je matkou další desítky podniků skupiny, včetně výrobního Zetor Tractors. Celý podnik loni utržil víc než 5,6 miliardy korun a dosáhl zisku kolem 240 milionů korun.
HTC vlastní přes 99 procent Zetoru, pod který spadá ještě dalších šest českých společností a dceřiné podniky, které mají na starost prodej traktorů v Polsku, Irsku, Německu, Británii, USA a Francii. Základní kapitál tuzemských podniků skupiny převyšuje 1,3 miliardy Kč. Zaměstnávají kolem 1700 lidí.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down