Změny v dozorčí radě Lesů České republiky

Ekonoma Miroslava Zámečníka v čele dozorčí rady státního podniku Lesy ČR vystřídal ředitel Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů Jaromír Vašíček. Zámečník už není ani řadovým členem rady, informovala o tom první Mladá fronta Dnes. Do rady podle ní v polovině října přibyli i dva noví členové, na návrh hnutí ANO Tomáš Vrba a na návrh ČSSD Petr Moravec.

 "Pan ministr tyto návrhy respektoval v momentě, kdy uvedení lidé prošli sítem personálního výboru při Úřadu vlády," uvedl ředitel komunikačního odboru ministerstva zemědělství Hynka Jordána. Vašíčka podle listu do rady dosadil loni v prosinci tehdejší ministr zemědělství Miroslav Toman.
Moravec působí jako vedoucí lesní výroby Lesů ČR. Vrbovo jméno však prý budí u části lesníků rozpaky. V minulosti totiž pracoval i ve zkrachovalé společnosti Less & Forest, která se s Lesy ČR neúspěšně soudila o 4,2 miliardy korun. Státnímu podniku naopak po bankrotu firmy Less & Forest zůstala pohledávka ve výši 1,3 miliardy. Vrba listu řekl, že podle něj žádný střet zájmů v jeho nové pozici nehrozí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down