26.09.2007 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Změny v obchodování s osivem a sadbou

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR včera schválila novelu zákona o obchodování s osivem a sadbou. Právní norma přebírá dvě evropské směrnice, aby umožnila obchodování s rozmnožovacím rostlinným materiálem v Evropské unii. Změny v českém zákoně se týkají především přílohy, kde je výčet jednotlivých druhů obilnin a zeleniny.

 Podle předsedy sněmovního zemědělského výboru Jiřího Papeže je nutné tuto novelu urychleně přijmout, jinak by podnikatelům hrozily škody a obchodníkům a výrobcům by se snížila konkurenceschopnost. Každá členská země je totiž povinna začlenit do národních předpisů certifikované odrůdy osiv a určité druhy zeleniny a obilnin, které zařadila do seznamu Evropská komise. Autoři novely připomněli, že směrnice přijaté v loňském roce měly být zahrnuty do národních předpisů do začátku letošního července. Novelu zákona musí ještě posoudit Senát a prezident.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down