06.03.2009 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Změny v Olmě

Mimořádná valná hromada olomoucké mlékárny Olma obměnila dnes složení představenstva i dozorčí rady. Učinila tak v souvislosti se změnou akcionářské struktury druhého nejvýznamnějšího tuzemského producenta mléčných výrobků, kterého ovládly společnosti patřící do skupiny Agrofert Holding podnikatele Andreje Babiše.

Valná hromada zvolila do představenstva Olmy ředitele zemědělské divize Agrofertu Jaroslava Faltýnka, nového finančního ředitele mlékárny Martina Krystiána a generální ředitelku mlékárny Simonu Sokolovou, která řídí Olmu od poloviny loňského prosince, kdy byl odvolán dlouholetý ředitel Jiří Gavenda. Krystián dříve působil v Agrofertu, Sokolová byla ředitelkou prostějovské firmy PROFROST patřící do Babišova holdingu. Novými členy dozorčí rady Olmy jsou Libor Němeček z Agrofertu a Roman Beneš ředitel Milkagra.
Agrofert se dostal do Olmy v lednu prostřednictvím společnosti Milkagro, které patří asi 51 procent akcií mlékárny. V současné době Agrofert vlastní již zhruba 90 procent akcií Milkagra a výkupy pokračují," řekl Faltýnek. Dalších zhruba 43 procent akcií mlékárny vlastní nově dceřiná společnost Milkagra, firma Milkagro majetková. Podíl získala koupí akcií, které původně vlastnila společnost Eligo. Milkagro mělo na akcie Eliga předkupní právo. "Agfrofert tak vlastní prostřednictvím svých firem asi 94 procent Olmy," doplnil Faltýnek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down