23.08.2007 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Značka Klasa na Zemi živitelce

Expozice Státního zemědělského intervenčního fondu a národní značky kvality Klasa nechybí na agrosalonu Země živitelka ani letos. Na stánku o rozloze 170 metrů čtverečních se představí 26 držitelů této značky. Během slavnostního zahájení bude národní značkou kvality oceněno dalších čtrnáct výrobků. Informoval o tom Vilém Frček z tiskového oddělení intervenčního fondu.

Dnes odstartoval 34. ročník výstavy Země živitelka. Ani letos na ní nechybí prezentace těch nejkvalitnějších potravin, oceněných národní značkou kvality Klasa. Země živitelka je navíc jedinou tuzemskou výstavou, kde se bude možné s potravinami Klasa setkat. Expozici výrobků této značky najdou návštěvníci v pavilonu B4, kde budou mít možnost oceněné výrobky ochutnat a také koupit. Zájemci si mohou vybrat mezi poctivými jihočeskými jogurty, tvarohovými dezerty, cukrovinkami, šťavnatým ovocem a zdravou zeleninou, tradičním pečivem či lahůdkami z masa a uzenin, bylinnými čaji, minerálními vodami i pivem, uvedl Frček.

Země živitelka se stala také tradičním místem pro udílení certifikátů Klasa novým kvalitním potravinám. Historicky první slavnostní předávání ocenění se konalo právě na Zemi živitelce v roce 2003. Z rukou ministra zemědělství Petra Gandaloviče dnes při slavnostním zahájení výstavy převezme ocenění Klasa jedenáct potravinářských firem pro celkem čtrnáct výrobků. Čtyři společnosti přitom získají certifikát Klasa poprvé. Mezi oceněnými jsou zeleninové šťávy, bylinné čaje, mléčné výrobky, vejce a uzeniny.

“Široký sortiment výrobků s oceněním Klasa je pro nás signálem, že výrobci mají o značku Klasa zájem. Jsme rádi, že spotřebitelé mají na výběr z tolika kvalitních výrobků, které jsou dostupné po celé České republice,” uvedl ředitel Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF), Tomáš Révész, jehož úřad značku Klasa spravuje.

Národní značka kvality potravin je podle Frčka určena jen vybraným výrobkům, jež obstojí v náročném posuzování kvality. Jsou to potraviny, které splňují přísná kvalitativní kritéria, masné výrobky například neobsahují separáty. Na kvalitu výrobků se značkou Klasa dohlíží Státní zemědělská a potravinářská inspekce ve spolupráci se Státní veterinární správou.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down