04.03.2007 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Značka Klasa se dostává stále více do povědomí veřejnosti

Povědomí o značce Klasa, udělované kvalitním domácím potravinám, za poslední rok a půl podle průzkumů výrazně stouplo. Informoval Státní zemědělský intervenční fond, který značku spravuje.

Větší zánmosti značky pomohla podle fondu komunikační kampaň zahájená zhruba v polovině roku 2005. Zatímco tehdy si Klasu spontánně vybavilo šest procent spotřebitelek ve věku od 20 do 55 let, na konci loňska to již bylo 59 procent. Začátkem února ji mohli spotřebitelé nalézt na obalech 1340 potravinářských výrobků od 191 producentů. Produkty přitom musí splnit požadovaná kriteria.
Klasa je nejvíce známá mezi spotřebitelkami s vysokoškolským vzděláním. "Lze konstatovat, že znalost značky je přímo úměrná úrovni vzdělání," uvedl SZIF. Reklamu na Klasu zaznamenaly podle průzkumu více než tři čtvrtiny hospodyněk. Zhruba 73 procent by jich uvítalo výraznější logo značky na obalech výrobků.
Spotřebitelé si uvědomují potřebu označovat kvalitu zejména u mléka a mléčných výrobků, masa a masných výrobků a u mlýnských a pekárenských výrobků. Na 77 procent hospodyněk je přesvědčeno, že tuzemské potraviny jsou kvalitnější než zahraniční, plyne z průzkumu.
Stát vydává na propagaci kvalitní domácí potravinářské produkce nemalé částky. Předloni to bylo 169 milionů korun, loni 238 milionů korun a letos se počítá s 200 miliony korun. Peníze jdou z převážné části na podporu Klasy, ale také třeba na podporu potravinářů při účasti na zahraničních výstavách a veletrzích.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down