Značku Česká chuťovka letos získalo 185 výrobků

Značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2019 získalo 185 výrobků, Dětskou chuťovku dalších 26 pokrmů. V soutěži uspělo 61 výrobců. Uvedl to při včerejším vyhlášení výsledků soutěže její ředitel Josef Sléha. Do soutěže se mohli hlásit čeští výrobci, kteří dodávají potraviny na český trh. Aby uspěli, musely mít jejich produkty zejména vysoké chuťové vlastnosti a kvalitu, hodnotil se také například design.

"Opět se ukázalo, že má-li potravina skutečně chutnat, musí být vyrobena z kvalitních vstupních surovin a také šetrnými postupy při respektování specifických preferencí českého spotřebitele," podotkl. Podle Pavla Meduny, vedoucího pekáren Globusu, které patří mezi oceněné, je Česká chuťovka pro firmu povzbuzením, že poctivé výrobky lidé poznají a ocení je. V soutěži uspěla i firma Medokomerc. "Moc nás potěšilo, že české medy chutnají jak odborníkům, tak i přísné dětské porotě. Všechny naše medy prochází třístupňovou kontrolou v nejlepších světových laboratořích v německých Brémách," dodal jednatel firmy Milan Špaček. Titul Rytíře české chuti za celoživotní přínos potravinám letos získala odbornice Jana Dostálová, která stála i v čele poroty, za významný přínos potravinářskému výzkumu a Jaroslav Radoš za rozvoj výroby masných výrobků v podkrušnohorském regionu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down