Značku Regionální potravina mají na jihu Čech květový med, pivo i hovězí

Květový med, hovězí maso nebo nakuřovaný pivní speciál získají letos ocenění Regionální potravina Jihočeského kraje. Z 60 nominovaných výrobků od 25 producentů vybrala komise osm. Ocenění se v letech před pandemií předávala na slavnostech v Holašovicích nebo českobudějovickém agrosalonu Země živitelka, letos zatím není místo ani termín ocenění daný, řekl na dotaz mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Miroslav Bína.

Ceny dostanou hovězí maso ze Zemědělského družstva Bělčice, vepřové z Řeznictví Dědouch, selský tvaroh z farmy Struhy na Písecku, bio kefír firmy Bemagro, pagáč ze Soběslavské pekárny, rakytníkový dezert Jany Vlachové, pivní speciál soběslavského pivovaru a květový med, který vyrábí František Vostoupal na Táborsku.
"Logo Regionální potravina na našem výrobku je pro nás skvělý marketingový nástroj při propagaci naší značky. Díky ocenění se dostáváme více do povědomí lidí, protože značku Regionální potravina naši zákazníci často znají a preferují," řekla Michaela Dubová ze Statku Horní Dvorce. Cenu získal třeba v roce 2019, loni uspěl i v soutěži Farma roku. Statek Horní Dvorce denně vyrobí 70 kilogramů ovčích sýrů, jde také o jediný šlechtitelský chov ovcí lacaune v zemi.
Do letošního ročníku se v kraji přihlásilo šest nových producentů, pět z nich získalo cenu. "Oproti loňsku se přihlásilo i více výrobců. Z 60 výrobků se nám nepodařilo vyhlásit kategorii Ovoce a zelenina. Produkce v této kategorii je ovlivněna sezónností a ještě vlastně nenarostlo ani neuzrálo, vzhledem k tomu nebyl přihlášený žádný výrobek," uvedl v tiskové zprávě krajský koordinátor soutěže Adolf Boháček.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down