Značku Regionální potravina získá v Libereckém kraji dalších devět výrobků

Značku Regionální potraviny získá v Libereckém kraji dalších devět výrobků. Soutěž je projektem ministerstva zemědělství, koná se ve všech krajích s výjimkou Prahy. V 15. ročníku posuzovala porota v kraji stejně jako loni 93 výrobků, farmářů a potravinářských firem bylo ale 29, o čtyři méně než loni. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Eva Češpiva.

"Letošní ročník byl výjimečný mimořádným zájmem o kategorii Alkoholické a nealkoholické nápoje – téměř třetina výrobků spadala právě do této kategorie. Také mě velice potěšilo vysoké procento žadatelů, kteří se soutěže zúčastnili poprvé. To je důležitý aspekt poukazující na stále rostoucí význam značky Regionální potravina u poctivých výrobců, kteří nabízejí to nejlepší z našeho kraje," doplnil koordinátor soutěže v kraji Václav Chábera.
Komisí navržené výrobky získají na základě certifikátu označení Regionální potravina, které mohou používat po dobu čtyř let. Nově označení získá játrový sýr vyrobený studenty Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant, sušené maso Prase na citronech od Marka Pirocha, tučný tvaroh z mlékárny v Jeřmanicích, Lučinka BIO přírodní od Ladislava Stehlíka, pšeničnožitný chleba od Home Bakery, Hamrovský dortík z Hamrovské řemeslné pekárny, Hruškovice z Raspenava Distillery, Český česnek z Podkrkonoší a také Med od Čertovy zdi ze Smržova.

Slavnostní vyhlášení

Ocenění značkou Regionální potravina si producenti převezmou na slavnostním vyhlášení na Dni regionálních potravin Libereckého kraje ve čtvrtek 19. září v Liberci. V Libereckém kraji nejde o jedinou potravinářskou soutěž, regionální agrární rada organizuje také soutěž o Výrobek roku Libereckého kraje, která se letos uskutečnila podvacáté. Porota posuzovala 123 produktů od 35 výrobců. Předání ocenění se uskuteční na Krajských dožínkách 31. srpna ve Frýdlantu.*

chleba

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down