03.11.2000 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Známe kandidáty do prezídia SZIF

Členy prezídia Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) by měla příští týden ve středu na návrh ministra zemědělství jmenovat vláda. Našemu týdeníku to potvrdil tiskový mluvčí ministerstva zemědělství Pavel Kovář.

Předsedou devítičlenného prezídia je ze zákona ministr zemědělství a místopředsedou náměstek ministra financí - tuto funkci by měl zastávat Jiří Maceška. Ministerstvo průmyslu a obchodu by měl zastupovat náměstek Jiří Volf. Dvě křesla v prezídiu SZIF má dále obsadit ministerstvo zemědělství, které do nich navrhuje prvního náměstka Antonína Kalinu a Zdeňku Peškovou, pověřenou řízením potravinářského odboru. Čtyři místa náleží nevládním organizacím, které ze svých řad vybraly své zástupce. Kromě Asociace soukromého zemědělství ČR, která byla schopna se dohodnout na jediném muži – Josefu Stehlíkovi, ostatní tři (Svaz zemědělských družstev a společností, Agrární komora ČR a Potravinářská komora ČR) předaly ministru Fenclovi seznam dvou i tří kandidátů. SZDS navrhlo Miroslava Jirovského, Pavla Navrátila a Jaromíra Řezáče. Obě komory, které mají v prezídiu SZIF reprezentovat zpracovatele, vyslaly po dvou lidech. Agrární komora nominovala Oldřicha Reinbergra a Jana Záhorku, Potravinářská komora Jaroslava Šebestu a Michala Němce. Dozorčí radu SZIF, složenou ze čtyř poslanců a jednoho senátora, měla na základě návrhů poslaneckých klubů schvalovat sněmovna na své říjnové schůzi. Protože v této věci budou ještě probíhat politická jednání, odložili poslanci jmenování dozorčí rady na příští schůzi, která začne 28. listopadu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down