30.06.2014 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Žně ve středních Čechách začnou asi za několik dní; dřív než loni

Žně ve Středočeském kraji nejspíše začnou během několika dní. Pokud nebude silně pršet, začnou zemědělci sklízet na začátku července, tedy o jeden týden dříve než loni. Nepředpokládá se, že by úroda byla vyšší než minulý rok, na mnoha místech v kraji ji totiž ovlivnilo dlouhotrvající sucho. ČTK to řekla ředitelka krajské agrární komory Hana Vandělíková.

Sklizeň mohou lokálně ovlivnit i důsledky loňských povodní. "V místech kde byly záplavy největší, mohlo dojít ke snížení úrodnosti půdy," uvedla Vandělíková.
Následující týden by zemědělci mohli začít sklízet ozimý ječmen. Loni sklidili zemědělci ve Středočeském kraji přes 1,5 milionu tun obilovin, což představuje patnáctiprocentní nárůst oproti roku 2012.
Osevní plocha minulý rok v kraji činila necelých 280 000 hektarů. Letos je podíl pěstovaných plodin přibližně stejný jako v minulých letech.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down