05.06.2002 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Znojmia spustí kampaň

Znojmia Trade Mark a. s. zahájí letošní kampaň 10. června, a to konzervováním hrášku, které ho spotřebuje ceklem 1300 tun. Firma chce oproti roku 2001 zdvojnásobit produkci okurek, a to i přesto, že řada pěstitelů od této zeleniny kvůli rizikům způsobeným počasím ustupuje. Informoval o tom ředitel Jiří Moravec.

Ten letos letos neočekává dodávky meruněk, které zjara pomrzly. Stav porostů hrášku je podle něj zatím dobrý a na plánovanou potřebu je zajištěno i červené zelí a paprika. Pěstitelé slíbili zatím dodat také 1930 tun z plánovaných 2100 tun bílého zelí. Po propadu produkce okurek v sezóně 2000/2001 se letos chystá firma vykoupit 3600 tun, dalších 30 až 50 tun dodají vlastní výkupny. Z dovozu jsou reálné dodávky kolem 400 tun, doplnil Moravec. Cibuli, kořenovou zeleninu, cuketu i kukuřici má již Znojmia plně zajištěny.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down