27.03.2013 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Znovín byl loni poprvé ve ztrátě

Jedno z největších tuzemských vinařství Znovín Znojmo bylo loni poprvé od roku 1997 ve ztrátě. Firma byla v minusu 27.000 korun oproti zisku 4,5 milionu korun v roce 2011. Podle ekonomického náměstka společnosti Štěpána Bilíčka jsou důvodem vzrůstající náklady na ceny hroznů.

"Stále nám vzrůstá cena vstupní suroviny a nedaří se nám to nahradit při prodeji," uvedl Bilíček. Firma podle něj plánuje zdražení vína. V některých případech se už s odběrateli dohodla. "Jednáme o zdražení od ledna s obchodními řetězci," uvedl Bilíček. Podle něj je cílem zvýšení prodejní ceny v jednotkách procent. Bilíček uvedl, že na firmu stále dopadá katastrofální neúroda v roce 2010. "Tu disproporci jsme v konečné důsledku nesli my," uvedl Bilíček. Podle něj také lidé šetří na nejlevnějších vínech. Firmě loni klesly výnosy o zhruba 50 milionů korun na 253 milionů Kč. "Asi se u spotřebitelů projevila ekonomická krize. Z našich litrovek, kterém kupovali za 50 korun, přecházejí na třicetikorunové krabicové víno," uvedl Bilíček.
Znovín patří k největším tuzemským vinařským firmám. Předloni měl jen 20 hektarů vlastních vinic. Rozlohu ale následně zvýšil po několika akvizicích na více než 300 hektarů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down