21.04.2015 | 03:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Znovín uspěl v soutěži ve Štrasburku

Znovín Znojmo získal titul šampiona ve vinařské soutěži Les Grands Concours du Monde ve Štrasburku. Kraloval v kategorii odrůdy Sylvánské zelené. Zlaté medaile vezou i další vinaři z Moravy. Uvedl to Luboš Bárta z časopisu Sommelier, který zajišťuje účast vín z ČR na akci.

Les Grands Concours du Monde sdružuje světové mistrovské soutěže ryzlinků, tramínů, rulandských šedých i bílých a nejnověji i sylvánů. Znovín uspěl se Sylvánským zeleným Pozdní sběr 2014. "Je to skvělá zpráva," uvedl ředitel Znovínu Pavel Vajčner. Firma víno uvede na trh až v květnu. Vyrobila ho z hroznů mladé vinice Weinperky v Miroslavi, kde je výrazné minerální podloží. Na trhu bude 10 000 láhví.  Ve Francii se dařilo i dalším vinařstvím z Moravy. Dvě zlaté medaile získal SONBERK Popice za slámové Tramíny ročníků 2001 a 2008, Réva Rakvice za ledový Ryzlink rýnský 2012 a Mikrosvín Mikulov za Rulandské šedé pozdní sběr 2013.
Moravským vinařům se v posledních letech v zahraničí daří. Vozí pravidelně medaile i z velkých soutěží ve Francii. Například Josef Valihrach z Krumvíře na Břeclavsku letos získal na největší světové přehlídce vín Chardonnay du Monde jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down