Znovín získal na soutěži růžových vín ve Španělsku titul šampiona kategorie

Vinařství Znovín Znojmo získalo na mezinárodní soutěži růžových vín Concours Mondial de Bruxelles Rosé Wine Session ve španělském Valladolidu titul šampiona kategorie polosuchých růžových vín, vinaři z Moravy k tomu přidali ještě osm medailí. V tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Vína z Moravy soutěžila mezi 1170 vzorky růžových vín z celého světa. Titul šampiona kategorie polosuchých růžových vín získal Znovín Znojmo za πnot noir 3,14 Rulandské modré Rosé, pozdní sběr 2017, k tomu přidalo stejné vinařství i dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili.
"Titul šampiona polosuchých vín získal představitel řady kulatých pinotů, která vznikla ve spolupráci Znovínu Znojmo a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Při výrobě těchto vín vždy propojujeme a zúročujeme ušlechtilost a potenciál starobylé odrůdy Rulandské modré, možnosti špičkové technologie, která nám umožňuje chladit surovinu na 3,14 °C," uvedl výrobní ředitel Znovínu Znojmo Karel Matula.
Vína z Moravy a Čech získala celkem jednu velkou zlatou, tři zlaté a čtyři stříbrné medaile. Znovín získal zlaté medaile za vína Cabernet Sauvignon Rosé, jakostní víno 2019 a Znovín de Lux Rosé Brut, jakostní šumivé víno 2013, další zlatou získal Bohemia Sekt za Bohemia Sekt Prestige rosé brut 2019.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down