Zpracovateli masa z Valašského Meziříčí loni klesly tržby

Společnosti MP Krásno z Valašského Meziříčí na Vsetínsku, která patří k největším zpracovatelům masa v České republice, loni mírně klesly tržby i zisk. Tržby činily 2,497 miliardy korun, což bylo o necelých 79 milionů méně než v roce 2020. Firma loni vykázala zisk po zdanění 88,2 milionu korun, předloni to bylo 99 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy a účetní závěrky společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.

"Uplynulý rok byl stejně jako ten předešlý ovlivněn pandemickou situací, která způsobila výkyvy v chování a zvyklostech našich odběratelů, nicméně vyrovnaná situace na trhu s vepřovým masem dodala jistotu stability celému odvětví," uvedl ve výroční zprávě předseda představenstva Karel Pilčík. Společnost si podle něj nadále drží svou pozici mezi pěti největšími výrobci a zpracovateli masa v Česku.

MP Krásno dodává na trh mimo jiné šunky, uzená masa, párky, klobásy, salámy, tlačenky, jelita, jitrnice nebo grilovací speciality. Výrobky dodává do obchodních řetězců, nezávislých prodejen i do vlastní sítě prodejen. Hlavními exportními zeměmi jsou Slovensko a Maďarsko, na celkových tržbách se podílí zhruba 35 procenty. Společnost má téměř 900 zaměstnanců.

Letošek se podle vedení společnosti jeví jako rok nejistot a turbulencí. "Prvním rizikem, které se nás dotklo již na konci roku 2021, byl začátek krize energetické, která rozdmýchala inflační tlaky ve všech odvětvích. Dalším rizikem, které dále přetrvává, je pandemie covidu-19, jež neustále různými způsoby narušuje dodavatelské řetězce," uvedl Pilčík. Posledním a aktuálně největším rizikem je podle něj válečný konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down