13.06.2000 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zpráva z vody: Sucho je vyšetřeno

Ministr zemědělství Jan Fencl dnes zveřejnil výši škod, které natropilo letošní sucho na našich polích. Zítra tyto informace hodlá přednést vládě s požadavkem na kompenzace ztrát - nezmínil ovšem, kolik peněz bude chtít. Fencl to uvedl na palubě lodi EURÓPÉ, která v úterní podvečer brázdila vody Vltavy v rámci přátelského posezení ministra s novináři. Celkové škody k 10. 6. činily 7,101 miliardy korun.

Zmíněná ztráta znamená, že naprosté zaorávky zničených porostů dělají propad 718 milionů korun, porosty zničené z více než 70 procent se rovnají škodě za 769 milionů, snížení výnosů na dalších plochách se pak vyčíslilo cifrou 5,614 miliardy korun. Pokud jde o výměru, celkové zaorávky jsou dle posledního šetření na 52 909 hektarech, poškozená pole ( nad 70 procent) na 56 641 hektarech. Snížené výnosy ohrozily jařiny na výměře 661 701 hektarů, ozimy na ploše 721 100 hektarů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down