19.10.2006 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zpravodajství z Obchodní burzy Hradec Králové

Včera pokračovala Obchodní burza Hradec Králové ve svém pravidelném středečním obchodování. Na 40. burzovním shromáždění se obchodovalo s obilovinami, olejninami a masem. Na burze bylo možno koupit nebo prodat olejniny za 9,4 mil. Kč, obiloviny za 2,6 mil. Kč a jatečná prasata za 11,5 mil. Kč. Obchodovalo se i nadále jen s kontraktním měsícem 10/2006. Vzruch do poměrně klidného obchodování přineslo pouze posílení cen obilovin, které bylo zejména u krmné pšenice dost výrazné. Ceny ostatních komodit zůstaly bez pohybu a po dlouhé době se zastavil i pokles cen jatečných prasat.

Burza zaznamenala cenu řepkového semene 6 700 Kč/t, řepkoých výlisků 3010 Kč/t, extrahovaného řepkového šrotu 3100 Kč/t, potravinářské pšenice 3350 Kč/t, krmné pšenice 2900 Kč/t a prasat 45,1 Kč/kg.
Burza má zájem o obnovení obchodování na trhu s masem, a proto žádá další zájemce o obchodování, aby se jí přihlásili (kontakty na www.obhk.cz).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down