13.02.2001 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Způsob výroby masokostní moučky se změní

Krizový výbor pro řešení BSE při Ministerstvu zemědělství České republiky dnes na svém zasedání projednal zavedení dalšího opatření, kterým se násobí princip předběžné opatrnosti a rozšiřuje se rizikový materiál, jenž bude vyloučen z výroby masokostní moučky.

Ministr zemědělství Ing. Jan Fencl je připraven změnit od 1. 3. 2001 systém výroby masokostní moučky tak, že z této výroby a tím i z krmivového řetězce bude vyloučen specifický rizikový materiál z jatek, tak jak je definován příslušnými rozhodnutími Evropské komise a těla uhynulých zvířat. Svůj záměr předloží ministr zemědělství na svém čtvrtečním jednání ministrů zemí CEFTA, jako jeden z kroků, v nichž by země CEFTA mohly při zavádění preventivních opatření před onemocněním BSE postupovat společně.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down