14.06.2006 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zrušena omezení v ochranných na jihu Moravy kvůli H5N1

Krajská veterinární správa pro Jihomoravský kraj zrušila od dnešního dne v ochranných pásmech omezení, která nařídila 19. května v souvislosti s nalezením dvou labutí u Kostic na Břeclavsku, pozitivních na H5N1. Znamená to, že drůbež může do výběhu, lze opět pořádat výstavy drůbeže a ostatních ptáků, obchod je také bez omezení, informoval mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.

Výskyt dalších případů však nelze vyloučit, upozorňuje Milan Malena. Monitoring uhynulých ptáků pokračuje nadále a chovatelé mají za povinnost pečlivě sledovat zdravotní stav chované drůbeže a chovaných ptáků. Od počátku roku bylo vyšetřeno přes 2500 ptáků, doposud bylo v České republice zjištěno čtrnáct labutí, které uhynuly na ptačí chřipku. Do chovů tato nákaza díky ochranným opatřením zavlečena nebyla, sdělil Duben.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down