20.12.2004 | 04:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ztrátu Masny Studená má vyrovnat restrukturalizace

Stabilizovat hospodaření a vyrovnat ztrátu a Masny Studená je cílem restrukturalizačních opatření, která uskutečňuje nové vedení společnosti. Většinový akcionář Agrofert Holding v listopadu odvolal dosavadní představenstvo a v prosinci následovala i výměna managementu. Důvodem byly špatné hospodářské výsledky firmy, která se loni propadla do ztráty 11,4 milionu korun, ačkoli rok předtím vydělala 30,4 milionu. Informoval o tom předseda představenstva společnosti Emil Kasper.

Za letošních 11 měsíců firma vykázala ztrátu 32 milionů korun, v listopadu ale již vytvořila zisk zhruba 200 tisíc korun. "Letošní rok sice skončí ztrátou, ale zavedli jsme již řadu restrukturalizačních opatření. Přehodnocujeme také využitelnost zdrojů na financování investičních záměrů. V každém případě dokončíme rozpracované investice k navýšení porážky prasat," řekl Kasper.
Bývalé vedení Masny Studená k vyrovnání loňské ztráty provedlo změny ve výrobě, ve způsobu nákupu a prodeje a změnilo síť obchodních zástupců. Ztrátu uhradilo z nerozděleného zisku z minulých let. Podle agenturních informací činily loňské tržby Masny Studená 1,44 miliardy korun. Firma loni zpracovala 8672 tun hovězího, meziročně o 2307 tun více, a 16.161 tun vepřového masa, což bylo o 837 tun více. Asi čtyři procenta produkce vyvezla. A.s. Masna Studená vznikla k 1. květnu 1992. Společnost je součástí skupiny Agrofert Holding, která drží 72,19 procenta akcií; zbytek akcií patří drobným akcionářům - fyzickým osobám. Firma má jediný výrobní závod ve Studené s téměř 500 zaměstnanci. Její základní jmění je 236,9 milionu korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down