16.07.2007 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ztráty z orkánu odhadují na téměř dvě miliardy korun

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) odhaduje ztráty způsobené lednovým orkánem Kyrill na téměř dvě miliardy korun. Hlavním důvodem je pád cen dřeva kvůli převisu nabídky nad poptávkou a horší výnos z prodeje orkánem poškozeného dřeva. Většinu kalamity již podnik vytěžil. Uvedl to výrobní a technický ředitel podniku Vladimír Dolejský.

Odhadovaná ztráta představuje výnos, který by podnik získal v následujících letech, kdyby dřevo těžil a prodával za podmínek neovlivněných přírodní kalamitou. Do záporného hospodářského výsledku proto kalamita letos podnik neuvrhne. "Výsledek letošního roku bude opět plusový," řekl Dolejský. Orkán ve státních lesích poškodil asi 5,1 milionu metrů krychlových dřeva, což představuje přibližně dvě třetiny letošní plánované těžby.
Zatím se podniku podařilo vytěžit přes 4,4 milionu metrů krychlových dřeva, tedy asi 86 procent kalamity. "Kalamita je na většině území již zpracována, zbývá dokončit práce na jednotkách, na kterých rozsah kalamity překračoval obvyklý roční objem těžby nebo se k němu výrazně blížil," řekl Dolejský. Zejména jde o některé lesní správy v Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském a Královéhradeckém kraji.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down