Zubři z polských rezervací budou v Milovicích

Sedm zubrů z polských rezervací přijede do Milovic v neděli po poledni. Ochranáři původně měli přivézt zvířata do bývalého vojenského prostoru v Milovicích začátkem tohoto týdne, polským veterinárním orgánům se ale nepodařilo zanést transport do celoevropského systému. Nový termín už polská strana potvrdila. Uvedl to ředitel společnosti Česká krajina Dalibor Dostál.

Zubři se mají připojit k divokým koňům a praturům, kteří v Milovicích spásají agresivní trávy. "Zubři by měli dorazit v neděli kolem jedné hodiny. Doufejme, že teď už to všechno zvládnou zadministrovat a zvířata v neděli přijedou," řekl Dostál. Zvířata budou po příjezdu v dvouhektarové aklimatizační ohradě, později je ekologové vypustí na hlavní pastvinu. Sedm samic zubrů pochází ze tří polských rezervací Pszczyna, Niepolomice a Kiermusy. Polští odborníci sestavili chovnou skupinu tak, aby šlo o nepříbuzné kusy. Nejstaršímu zvířeti je sedm let, nejmladšímu dva roky. Původně měl přijet také samec, neprošel ale přísnými veterinárními testy. Z Polska má tak za stádem přijet s několikadenním zpožděním jiný zubří býk.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down