06.01.2006 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zvěř se kvůli nedostatku potravy stahuje do blízkosti sídel a škodí

Nadílka sněhu dělá starosti i myslivcům. Kvůli vysoké vrstvě sněhu se zvěř nemůže dostat k potravě. Přestože myslivci průběžně plní krmelce kvalitním objemovým krmivem, na lesních porostech či ovocných stromech přesto zřejmě vzniknou škody, uvedl jednatel Okresního mysliveckého spolku Zlín Jaroslav Šarman.

Jednatel spolku upřesnil, že na některých místech leží i přes metr sněhu, v takových podmínkách se zvěř nemá šanci k potravě prohrabat. Z naplněných krmelců vše zmizí téměř okamžitě. Někde se vysílené kusy již stahují do blízkosti sídel.
Podle Šarmana hrozí zvěři, zvláště srnčí, také poranění. Způsobuje ho namrzlá krusta na sněhu, když se zvěř do ní propadá. Pohyb zvěře je navíc v takových podmínkách ztížený a i zdravá zvěř se může stát snadnou kořistí šelem.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down