10.11.2006 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zvýšené podpory a dotace zlepšují podmínky podnikání v zemědělství

Za poslední tři léta spojená se členstvím České republiky v Evropské unii se podařily určité kroky ke zlepšení situace v podnikatelských podmínkách pro zemědělství, zejména díky zvýšeným podporám a dotacím z prostředků Evropské unie. Podpory a dotace jsou stanoveny podle nařízení ES č. 1782/2003 jako určitá náhrada za snížené tržby, na rostoucí náklady spojené s agroenvironmentálními požadavky, na investice pro plnění cross-compliance. Vyplývá to ze zprávy ze zasedání výboru a kontrolní komise Zemědělského svazu ČR.

V České republice se nevyužívají do mezd, růstu pachtovného a většinou nestačí na investice spojené s růstem produktivity práce. Letos dosáhnou podpory a dotace na jeden hektar zemědělské půdy asi 50 procent průměru Evropské unie.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down