10.04.2003 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zvyšování ceny prasat zaznamenala i Komoditní burza Praha

Vepřové nadále pokračuje směrem vzhůru zatímco ostatní komodity hledají svůj směr. Dnešní burzovní den byl plně pod taktovkou vepřových komodit. Zatímco aktivita obchodníků byla minimální, pohyby cen především směrem vzhůru se nezadržitelně blíží k novým letošním maximům.

Produkty jateční výroby
Komodita prasata – standard již sedmý burzovní den posiluje za totálního převisu poptávky o dalších 5,61% na závěrečnou hodnotu pro nejbližší týden dodání 32,00 Kč/kg a ocitá se tak těsně pod svým letošním maximem. I dnes byly podány kupní pokyny na všechny vypsané série týdne dodání.
I komodita prasata – blok pokračuje v růstu. Dnešní burzovní den si připsala nárůst o 5,00%. Závěrečná hodnota pro nejbližší týden dodání 31,50 Kč/kg se tak tává novým letošním maximem této komodity. Také zde byly podány jen kupní pokyny na všechny vypsané série týdne dodání.
Komodita býci - standard po třech burzovních dnech stagnace za nezájmu obchodníků oslabila ze svého letošní maxima na závěrečnou hodnotu pro nejbližší týden dodání 41,10 Kč/kg.
Komodita býci – blok pokračuje ve stagnaci na závěrečné hodnotě 40,70 Kč/kg pro nejbližší týden dodání. Ani zde dnes nabyly podání kupní ani prodejní pokyny.
Komodita krávy – standard si i nadále udržuje svoji závěrečnou hodnotu pro nejbližší týden vypořádání 21,70 Kč/kg. Ani dnes obchodníci na tuto komoditu nepodali žádný pokyn.

Produkty rostlinné výroby
Komodita pšenice potravinářská dnes jako jedná komodita z této sekce zaznamenala mírný nárůst o 0,11% a dnešní burzovní den tak zakončila na hodnotě 3.330,00 Kč/t pro nejbližší týden dodání. Zájem obchodníků se dnes soustředil pouze na první tři vypsané série týden dodání.
Komodita pšenice krmná dne mírně oslabila o 0,10% na závěrečnou hodnotu pro nejbližší týden dodání 2.460,00 Kč/t. I v této komoditě zajímaly obchodníky pouze první tři vypsané série týden dodání.
Přestože o komoditu semeno řepky byl velký zájem, oslabila o 0,15% na závěrečnou hodnotu 6.680,00 Kč/t pro nejbližší týden dodání. Pokyny byly podány na všechny vypsané série týdnů dodání a za absence prodejních pokynů došlo k totálnímu převisu poptávky.

Krmiva
Komodita sojový šrot postupně vyrovnává svůj propad z počátku měsíce a dnešní burzovní den opět posiluje o 3,36% na svoji závěrečnou hodnotu pro nejbližší týden dodání 7.593,30 Kč/t. Kupní i prodejní pokyny byl podány na všechny vypsané série týdne dodání.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down