17.06.2008 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ZZN Polabí vyplatí dividendu

Společnost ZZN Polabí, která obchoduje s rostlinnými produkty, agrochemikáliemi, průmyslovými hnojivy, osivy a dalšími zemědělskými komoditami, v loňském roce meziročně zvýšila zisk o zhruba osm milionů na 30 milionů korun. Po zákonných odvodech do rezervního a sociálního fondu firma většinu zisku rozdělí na dividendy. Rozhodla o tom včerejší řádná valná hromada.

Tržby za prodej zboží a výkony se firmě zvedly o 390 milionů na 2,442 miliardy korun; v historii podniku tak byly rekordní. Příčinou jejich nárůstu byl výrazný vzestup tržních cen zemědělských komodit na evropském trhu, řekl ředitel Josef Martin.
Dividenda na jednu akcii bude sedm korun hrubého. Dividendy firma vyplatí podruhé v novodobé historii; poprvé dala akcionářům ze zisku roku 2004 hrubou dividendu 2,60 Kč na stokorunovou akcii.
Firma loni prodala 186 tisíc tun obilovin, olejnin a dalších plodin a šest tisíc tun osiv. Tržby z jejich prodeje vzrostly meziročně o 200 milionů na 957 milionů korun. Od zemědělců ZZN Polabí v loňském roce vykoupilo 252 tisíc tun rostlinných produktů, což bylo na úrovni předchozích let.
Podnik vyrobil téměř 85 tisíc tun krmných směsí, v porovnání s rokem 2006 o 1,3 procenta méně. Díky nárůstu jejich cen během loňského roku v průměru o 15 procent se ale tržby z jejich prodeje zvýšily o 53 milionů na 424 milionů korun. Konečný provozní výsledek této divize však negativně ovlivnily vysoké ceny zpracovávaných surovin a rostoucí náklady na energii, dopravu a opravy.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down