Absolutním vítězem mezinárodní soutěže Vinoforum je ryzlink rýnský Josefa Valihracha

Absolutním šampionem putovní mezinárodní soutěže Vinoforum v Brně se stal ryzlink rýnský z vinařství Josef Valihrach. Za pořadatele to řekl Bořivoj Drábek. Dnes se na brněnském výstavišti vyhlašovaly výsledky soutěže. Vinaři přihlásili 224 vzorků, většina vín byla z Česka a Slovenska, účastnili se však i vinaři se vzorky z Maďarska, Německa, Rakouska nebo z Francie.

Odborná porota vzorky hodnotila na konci listopadu. V letošním 26. ročníku soutěže vyhlásila pět šampionů, ryzlink rýnský z vinařství Josef Valihrach z nich dosáhl nejvyšší počet bodů. Kromě něj uspěla i další trojice vín z České republiky a jedno ze Slovenska. Porota také vyhlásila vítěze v dalších dvou kategoriích. V růžových vínech si ocenění odnesl cabernet sauvignon z vinařství Chateau Modra a v kategorii likérová vína tokajský výběr esencia z vinařství Tokaj&CO. Obě jsou ze Slovenska.

"Do popředí se začaly dostávat i odrůdy vína, které jsou speciálně vypěstované, aby byly odolné proti nemocem. Zatím jich ale bylo málo," uvedl Drábek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down