Arménie zakázala kvůli ptačí chřipce dovoz drůbežích výrobků z Ústeckého kraje

Arménie zakázala kvůli výskytu případů ptačí chřipky dovoz všech drůbežích výrobků z Ústeckého kraje a z polské části Slezska. Podle webu Panorama.am to uvedl arménský státní úřad pro bezpečnost potravin při ministerstvu zemědělství. Zákaz vstupil v platnost včera. Reaguje na informace Světové organizace pro zdraví zvířat a má zabránit šíření ptačí chřipky na území Arménie.

Kromě živé drůbeže se zákaz vztahuje také na všechny druhy drůbežích produktů, suroviny (peří, chmýří), vejce na prodej a na inkubaci, kostní moučku, krmiva, doplňková krmiva (s výjimkou doplňkových krmiv obsahujících syntetické a chemické materiály ) a na polymerové a kartonové krabice na vejce. Virus vysoce patogenní ptačí chřipky H5N1 se v posledních týdnech prokázal na několika místech České republiky. Mimo jiné i v obci Blažim na Lounsku v Ústeckém kraji. Několik ohnisek ptačí chřipky nahlásilo v listopadu také Polsko.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down