Bavorsko musí kvůli nákaze ptačí chřipkou vybít chov 70 000 kachen

Kvůli nákaze ptačí chřipkou nařídily úřady v Bavorsku vybít chov zhruba 70 000 kachen, s likvidací drůbeže se podle bavorské televize BR začne ihned. Infekce se vyskytla v okrese Schwandorf, který sousedí s Českou republikou.

Nákaza postihla drůbeží farmu v Brucku mezi Schwandorfem a Chamem. Televize poznamenala, že výkrmna kachen v Brucku se s ptačí chřipkou potýkala už v roce 2007, kdy tam bylo usmrceno asi 150 000 zvířat.
Tento týden nové ohnisko nákazy v drůbežím chovu ohlásilo také Meklenbursko-Přední Pomořansko. Úřady kvůli tomu nařídily usmrtit kolem 8000 zvířat.
V Německu infekce za současné zimní sezony postihla především spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko, Dolní Sasko a Severní Porýní-Vestfálsko. Infekci ohlásilo i Sasko, kde se ale dalšímu šíření podařilo předejít.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down