Belgie letos zaznamenala první případ ptačí chřipky, utratila tisíce zvířat

Belgie letos zaznamenala první případ ptačí chřipky. Vysoce nakažlivá varianta H5N1 si na drůbeží farmě v oblasti města Tielt na severozápadě země vyžádala životy 193 zvířat. Dalších téměř 19 000 úřady pro jistotu utratily. Informovala o tom agentura Reuters.

V Evropě se ptačí chřipka v posledních týdnech objevila opakovaně, především ve Francii, kde mají veterináři plné ruce práce, aby zabránili jejímu šíření. I v Česku už se letos našlo nejméně devět ohnisek nákazy.
Ptačí chřipka je virové onemocnění zvířat, zejména ptáků, ale vyskytla se už i u prasat, psů a koček. Z volně žijících ptáků postihuje nejčastěji labutě a divoké kachny, které jsou přenašeči nemoci již několik staletí, a virus pro ně není tak nebezpečný jako pro drůbež.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down