Brno dá lidem příští rok opět 20 milionů na zelené střechy a záchyt dešťové vody

Brno v příštím roce opět vyčlení pro obyvatele 20 milionů korun na vybudování zelených střech a zachytávání dešťové vody. Uvedl to primátorčin náměstek Jaroslav Suchý. Žádosti bude možné podávat od 1. února do 31. října. Oba dotační programy město vyhlásilo poprvé v roce 2019.

Programy projednali radní a následně i zastupitelé. "Oba dotační programy v praxi efektivně fungují, což dokazuje počet žádostí i pozitivní zpětná vazba žadatelů. Proto se ve výzvě na rok 2023 nic zásadního nemění," řekl Suchý.

Lidé mohou příští rok podat žádosti od února do konce října, a to výhradně elektronicky prostřednictvím programu Grantys na příšlušném webu. Bližší informace najdou v průběhu prosince také na webových stránkách týkajících se ekologických dotací.

V dotačním programu na podporu výstavby zelených střech bylo dosud dokončeno přes 220 projektů, na které město přispělo částkou více než 34 milionů korun. Dotační program na využití srážkové vody využilo více než 110 žadatelů, mezi něž město rozdělilo téměř 1,9 milionu korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down