13.12.2021 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brno podpoří zelené střechy dotacemi v hodnotě 50 milionů korun

V dotačním programu Zeleň střechám jsou uzavřené smlouvy na podporu projektů v celkové hodnotě 50 milionů korun, z toho 176 projektů za 23 milionů korun je hotových. Brněnští radní schválili pokračování ekologických dotací i pro další rok. Uvedli to v tiskové zprávě.

Město přispěje i v dalších programech, jako je například Nachytej dešťovku nebo Vnitroblok. Za tři roky bylo prostřednictvím ekologických dotací uskutečněno 337 projektů. Jejich cílem je motivovat obyvatele Brna k trvalé udržitelnosti a zvelebování jejich okolí. K tomu slouží například zelené střechy z projektu Zeleň střechám, které pomáhají při udržení teploty domu v zimě, kdy fungují jako další izolační vrstva. V létě naopak ochlazují. "Ekologické dotace se u Brňanů setkaly s velkým zájmem, a proto je budeme příští rok vypisovat už počtvrté. Zároveň jsou vlajkovou lodí iniciativy #PripravBrno, která má pomoci ke snížení emisí do roku 2030,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Do ekologických dotací Brna patří i programy Nachytej dešťovku, Vnitroblok a Nábřežít. "U Vnitrobloku je zájem obyvatel velký. Změny z popraskaných betonů na zeleň, lavičky, které mohou lidé využít k pobytu nebo rekreaci, jsou praktické,“ řekl Hladík. Od roku 2018 bylo uskutečněno 49 projektů v hodnotě 6,5 milionu korun. Program Nachytej dešťovku má za sebou 89 projektů za 1,5 milionu korun a město má rozjednané desítky dalších. Cílem je motivovat majitele staveb k efektivnímu hospodaření s vodou. V programu Nábřežít, který má za úkol přilákat veřejnost k nábřežím řek Svratka, Svitava a Ponávka, se uskutečnilo 23 projektů v hodnotě téměř jednoho milionu korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down