23.01.2023 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brno vyčlenilo 30 milionů na zakládání nebo obnovu parků a zelených ploch

Brno pro letošní rok vyčlenilo 30 milionů korun pro městské části na zakládání nebo obnovu parků, veřejných prostranství a zelených ploch. Novinářům to dnes řekl primátorčin náměstek Jaroslav Suchý. Podle něj město poskytuje peníze ve stejné výši několik let. Z loňské částky zůstalo osm milionů korun, které budou moct městské části nad rámec 30 milionů vyčerpat. Celkově tedy mohou dosáhnout na 38 milionů.

Městské části mohou město žádat o podporu průběžně. "Stejně jako v minulých letech zůstává stejný princip poskytnutí investičních a neinvestičních transferů. Je to na zpracování projektových dokumentací a samotné realizace projektu nebo zadání a projednání studií za účasti městské části z úrovně odboru životního prostředí," uvedl Suchý.

V případě zájmu je nutné na odbor zaslat název projektu a všechny dostupné podklady jako například umístění záměru včetně parcelních čísel, studie, případně projektové dokumentace, pokud už byly zpracované. Dále je třeba znát finanční požadavky a předpokládaný termín ukončení projektu. "V případě nejasností je odbor životního prostředí plně k dispozici. První termín pro schvalování v zastupitelstvu bude pravděpodobně na začátku dubna," řekl Suchý.

Dodal, že loni město peníze přidělovalo ve třech kolech. "Klíčové je, kdy bude dočerpán přidělený rozpočet. Rychlost podání proto nehraje malou roli," doplnil Suchý.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down