Ceny komodit na Plodinové burze Brno převážně klesaly, nejvíce u potravinářské pšenice

Ceny většiny komodit na Plodinové burze Brno na počátku roku mírně klesaly podle očekávání. Nejvíce zlevnila potravinářská pšenice, až o čtyři procenta. Vyplývá to z posledních zveřejněných údajů Plodinové burzy.

Změny cen jednotlivých komodit jsou pouze v jednotkách procent, u některých se ceny měnily jen v desetinách procenta. V absolutních číslech cena u krmné pšenice klesla až o 146 korun za tunu, u potravinářské o 174 korun. Cena kukuřice se snížila až o 151 korun za tunu.

V meziročním srovnání klesala výrazně cena sladovnického ječmene, zhruba o 500 korun za tunu, naopak cena krmného ječmene je podobná. Zhruba o 300 korun zlevnilo žito. Kvůli špatné loňské úrodě stoupla cena kukuřice zhruba o 650 korun. O 900 korun zdražila kvůli špatné úrodě i řepka. U pšenice jsou výkyvy menší, potravinářská zdražila, krmná zlevnila.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down