26.02.2019 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Charita Olomouc vyhlásila sbírku konzerv a trvanlivých potravin

Především na konzervy a trvanlivé potraviny cílí sbírka, kterou tento týden vyhlásila olomoucká charita. Pomoci by měla nasytit bezdomovce, ale i vícečetné chudé rodiny či matky samoživitelky. Vybrané trvanlivé potraviny budou využity rovněž na přípravu polévek pro lidi bez domova. Polévky denně připravuje charitní denní centrum Samaritán, informovala mluvčí charity Eva Štefková.

Akce Krajíc chleba pro chudé se stala celoroční sbírkou, v níž se během roku mění zaměření na jednotlivé druhy potravin podle aktuální potřebnosti. "Momentálně máme nedostatek konzerv včetně instantních jídel, která jsou nejméně náročná na přípravu pro všechny naše klienty. Uvítáme masové, rybí i jiné konzervy, paštiky a další trvanlivé potraviny," uvedl koordinátor Centra materiální pomoci Charity Olomouc Filip Holík. Potraviny využijí i v nízkoprahovém denním centru Samaritán, na přípravu polévek potřebují ze sbírky hlavně luštěniny, rýži či těstoviny. "Každý den je třeba připravit 150 až 180 porcí, což je zhruba 70 až 90 litrů polévky. Jen za rok 2018 využívalo naši službu 1007 osob, celkově jsme vydali téměř 31 tisíc porcí jídla," uvedla koordinátorka centra Leona Martinková.
Trvanlivé potraviny během sbírky mohou nosit lidé do prodejny U Samaritána ve Wurmově 11 a do prodejny Dobrodruhá ve Wurmově 5 v Olomouci. Dárci mohou také přispět na konto 107 - 8921490207/100. Sbírka není časově omezena, dodala Štefková.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down