Chovatelé by měli v období mrazů sledovat životní podmínky zvířat

Chovatelé by měli v období nízkých teplot věnovat pozornost životním podmínkám hospodářských zvířat i domácích mazlíčků. Státní veterinární správa v tiskové zprávě upozornila na to, že například slepicím mohou omrznout hřebínky. Hlavně menší plemena psů se mohou nachladit a například koním, kteří nejsou zvyklí na pobyt venku, by měli chovatelé dávat ve výbězích deky.

Podle veterinárních předpisů mají chovatelé trvale ustájených hospodářských zvířat povinnost zajistit přístup k dostatečnému napájení a vhodnému krmivu. Pro zvířata v zájmových chovech doporučují veterináři, aby lidé psům po návratu z venčení v místech s posypovou solí kontrolovali tlapky. Pozornost by měli věnovat i kočkám po návratu z venkovních prostor. Podle veterinářů by měli mít domácí mazlíčci možnost se osušit, aby jejich srst opět získala izolační schopnost. Doporučuje se také upravit krmiva, aby měla zvířata dostatek energie. Ve chlévech se i při nízkých teplotách také doporučuje větrání, protože hospodářským zvířatům nevadí zima tolik jako vlhké klima.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down