Chovatelé by mohli dostat za utracenou krůtu 1100 korun

Chovatelé by mohli dostat jako odškodnění od státu za jednu utracenou krůtu z rozmnožovacího chovu kvůli ptačí chřipce přibližně 1100 korun, za nosnou slepici pak 100 korun. Cena vejce od slípky by mohla být 2,50 Kč za kus, v reprodukčních chovech pak deset korun za kus. Vyplývá to z odhadu uvedeného ve sčítacím listě drůbeže a jiných ptáků, který poskytlo ministerstvo zemědělství. Finální odškodnění se bude určovat až podle statistik cen za jatečnou drůbež, které byly v letošním lednu. Stát má na letošní rok připraveno na odškodnění 31,3 milionu korun. Pokud by peníze došly, požádá ministerstvo o navýšení svého rozpočtu.

"Ceny obvyklé se budou určovat zpětně zejména podle statisticky doložených cen za jatečnou drůbež za aktuální období, tedy za leden 2017," řekla mluvčí ministerstva Markéta Ježková. Ceny jsou tak zatím orientační. "U hlavních kategorií drůbeže předpokládáme, že se nebudou výrazněji lišit od výsledných částek proplácených náhrad," dodala. Chovatelé musejí zažádat o náhradu do šesti týdnů od utracení drůbeže. Budou muset doložit náklady na utracení drůbeže, náhrada bude za cenu obvyklou v místě a době.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down