Chrudim vytvořila rezervní fond pro městské lesy

Chrudim vytvořila speciální rezervní fond společnosti Městské lesy Chrudim. Jeho smyslem je stabilizovat hospodaření městské firmy, která očekává ztráty. Musí likvidovat následky rozšíření kůrovce a dlouhodobého sucha a obnovovat lesní porosty. Město do začátku vyčlenilo do fondu milion korun. Novinářům to řekl místostarosta Petr Lichtenberg.

"Další finance budou vkládány až do výše 3,95 milionu korun v dalších letech, podle výsledku hospodaření a momentální situace," řekl místostarosta.

Porosty v chrudimských lesích jsou ve špatném stavu a příliš se nedaří ani zalesňování vykácených ploch. Loni měly městské lesy vyrovnané hospodaření, v předchozích letech obvykle končily se ziskem v řádu několika desítek či stovek tisíc korun.

Rozloha městských lesů dosahuje asi 455 hektarů. V roce 2004 byla část této plochy převedena do kategorie takzvaných lesů zvláštního určení – lesy příměstské se zvýšenou rekreační funkcí. Porosty značně utrpěly vichřicí v červnu 2008, zčásti byla tehdy poničena i nová otevřená rozhledna Bára na Podhůře.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down