ČZU v Praze prohlubuje spolupráci s podnikem Lesy ČR

Česká zemědělská univerzita v Praze uzavřela s Lesy ČR memorandum o spolupráci. Dohodu podepsal rektor ČZU Petr Sklenička a generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.

Jak uvádí tisková zpráva, Česká zemědělská univerzita s Lesy ČR prohloubí spolupráci v řadě oblastí. Instituce se propojí zejména ve vědecko-výzkumné činnosti. „Společně řešenými tématy bude především kůrovcová kalamita a sucho, které české lesy dlouhodobě sužují,“  popsal rektor ČZU Petr Sklenička.
Další z  cílů popsaných v dohodě, ke kterým se obě strany zavázaly, je vydávání edukačních materiálů. „Budeme spolupracovat při přípravě a vydávání učebních materiálů pro studenty i odbornou veřejnost,“ upřesnil rektor. Partneři také budou organizovat odborné semináře a praxe. Lesy ČR budou kromě jiného zajišťovat lokality pro odborné exkurze a praxe pro studenty a akademický sbor ČZU.
Univerzita se také propojí s LČR při osvětové činnosti. „Společně se budeme snažit o osvětu laické veřejnosti, která povede k pochopení trvale udržitelného hospodaření v lesích,“ dodal Sklenička. Partneři budou mimo jiné spolupracovat v osvětové činnosti týkající se ochrany přírody a dopadů klimatické změny na lesní ekosystémy.
Cílem memoranda je prohloubení spolupráce akademické sféry s praxí a podpora vzdělávání a aplikovaného výzkumu. „Propojit akademický svět s praxí je přirozené a pro obě strany důležité. Připravujeme společné semináře i odborné exkurze a praxe ve státních lesích a také učební materiály pro studenty i odbornou veřejnost,“ řekl generální ředitel  Lesů ČR Josef Vojáček.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down