Dalibor Šafařík se ujal funkce generálního ředitele státních Lesů ČR

Funkce generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky (LČR) se ujal dosavadní ekonomický ředitel firmy Dalibor Šafařík (49). Do čela státních lesů Šafaříka dnes jmenoval ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), uvedl podnik. Šéf státního podniku, který spravuje téměř polovinu lesů v zemi, vzešel z výběrového řízení. Výběr Šafaříka oznámil ministr Nekula na konci listopadu.

"Chci zajistit personální stabilitu podniku, zachovat jeho transparentní obchodní postavení a úspěšně pokračovat v rozsáhlé obnově druhově pestrých, stabilních a dlouhodobě ekonomicky udržitelných lesů," uvedl dnes Šafařík ke svým cílům v čele podniku.
Šafařík vedl v letech 2014 až 2020 Krajské ředitelství Lesů ČR v Brně, poté působil na Lesnické fakultě Mendelovy univerzity jako vedoucí Ústavu lesnické a dřevařské ekonomiky a politiky. Ekonomickým ředitelem LČR byl od letošního června.
Posledního ředitele Lesů ČR Josefa Vojáčka odvolal loni v prosinci Marian Jurečka (KDU-ČSL), který tehdy dočasně vedl ministerstvo zemědělství. Vedením Lesů ČR byl od konce loňského roku dočasně pověřen Jiří Groda z Lesní správy Vítkov na Opavsku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down