Do centra Přerova se od tohoto týdne vracejí farmářské trhy, bude jich sedm

Do centra Přerova se od tohoto týdne vracejí farmářské trhy. Město jich má v plánu letos sedm, uskuteční se přímo na centrálním Masarykově náměstí. První z nich se uskuteční tento čtvrtek, další budou následovat vždy zhruba po měsíci s výjimkou letních prázdnin, informovala mluvčí radnice Lenka Chalupová. Prodejci budou nabízet lidem sortiment podle aktuálního období. Trhy pořádá šestým rokem Okresní agrární komora ve spolupráci s městem.

"Na prvním březnovém trhu nabídnou prodejci jarní ozdoby, dekorace a výrobky z levandule, ale také klasické zboží jako pečivo, uzeniny, zabijačkové produkty, medy, koření, víno z černého rybízu, brambůrky či těstoviny," uvedla Jana Neradilová z Okresní agrární komory v Přerově. Kromě potravin se mohou návštěvníci těšit také na dětské oblečení a čepičky, originální šperky a ovčí výrobky.

Na druhém farmářském trhu, který se uskuteční těsně před Velikonocemi 14. dubna, najdou zájemci větší výběr velikonočních dekorací, návštěvníci si mohou koupit ručně zdobené kraslice a budou se plést pomlázky. "Už se objeví i první prodejci s přísadbou či všeobecně se zahrádkářskými výpěstky. V plánu je i projekt ministerstva zemědělství Ryba na talíř," doplnila Neradilová. V červnu budou trhy obohaceny výrobky oceněnými značkou Regionální potravina a na podzim pak budou k mání tradičně dušičkové vazby. Čtvrteční farmářské trhy budou začínat vždy v 09:00 a končit v 16:00.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down