Do tendru Lesů ČR za 12 miliard korun se přihlásilo 48 firem, loni jich bylo 40

Do dvanáctimiliardového pětiletého tendru státního podniku Lesy České republiky (LČR) na lesnické práce, těžbu a prodej dřeva 2023+ podalo nabídky 48 firem. Loni se do tendrů 2022+ přihlásilo 40 firem. Uvedal to mluvčí podniku Eva Jouklová. V tendru 2023+ je odhadovaná hodnota lesnických prací a služeb 11,74 miliardy korun a objem dřeva k těžbě je 11 milionů metrů krychlových.

"Začalo několikatýdenní hodnocení nabídek. S uzavřením prvních smluv počítáme koncem listopadu," řekl pověřený generální ředitel Lesů ČR Jiří Groda. Uzávěrka pro elektronické podání nabídek vypršela dnes dopoledne. Vítězné firmy by měly pro LČR pracovat od ledna 2023 do konce roku 2027.
Tendr, který podnik vypisuje každý rok, se letos skládá z 84 zakázek na příslušných územních jednotkách. Firmy celkem podaly 676 nabídek, což představuje průměr osmi nabídek na jednu jednotku. To je mírně nižší číslo než loni, kdy na jednu ze 46 soutěžených jednotek firmy v průměru podaly 8,8 nabídky.
Tendry jsou trojího typu. Na 50 jednotkách budou lesnické firmy dělat takzvanou komplexní zakázku, která zahrnuje pěstební práce a těžbu dřeva, jež firmy budou i samy prodávat. Podnik na těchto jednotkách registruje 421 nabídek. Na 17 jednotkách budou firmy dělat pouze pěstební práce a těžbu, nabídek na nich je 135. Na zbylých 17 jednotkách, kde je 120 nabídek, budou firmy dělat jen pěstební práce a zalesňování.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down